Krajowe
Stowarzyszenie
Inicjatyw

 

W ramach projektu "Gmini zaopiekuj się maluchem" zostały uruchomione szkolenia dla przedstawicieli organów uchwałodawczych i wykonawczych jednostek samorządu gminnego oraz pracowników jednostek samorządu gminnego (tj. pracownicy urzędów, biur, jednostek pomocniczych, jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych bądź innych jednostek organizacyjnych) odpowiedzialnych za organizację i finansowanie infrastruktury instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Projekt dotyczy gmin na terenie których mieszka 5 tys. i więcej ludności, zlokalizowanych na terenie województw: kujawsko-pomorskiego łódzkiego i mazowieckiego, na terenie których nie funkcjonuje żadna instytucja opieki (żłobek, klub dziecięcy, dzienny opiekun).

 

Celem szkoleń jest podniesienie kompetencji uczestników z zakresu uruchomienia i prowadzenia instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Po zakończeniu 42h szkolenia każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z doradztwa związanego z tematyką szkolenia. Doradztwo będzie realizowane telefonicznie, mailowo lub w ramach indywidualnych spotkań, dodatkowo każdy może odwiedzić żłobek uruchomiony przez Stowarzyszenie.

Tematyka szkoleń obejmuje:

- strategię opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w gminie

- organizację opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

- finansowanie instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

- współpracę publiczno‐prywatną

- zarządzanie inwestycją

W trakcie szkolenia będzie można dowiedzieć się jak pozyskać finansowanie zewnętrzne na tego typu przedsięwzięcie.

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu „Gmino zaopiekuj się maluchem” dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu

Informacje:

Małgorzata Pelińska, tel. +48 734-44-34-14, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.